25.4 C
Türkiye
Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana Sayfa Son Haber ! GÜNCEL Aziz yıldırım: ‘Biz devletle kavga edemeyiz. Ama hükümetle haklı olduğumuzda mücadele yaparız,...

Aziz yıldırım: ‘Biz devletle kavga edemeyiz. Ama hükümetle haklı olduğumuzda mücadele yaparız, yaptık!

0

Fenerbahçe’de seçimli genel kurul öncesi başkanlığa yeniden aday olacağını açıklayan Aziz Yıldırım basın toplantısı düzenledi.

Salona alkışlarla gelen ve ‘Efsane döndü’ tezahüratları ile karşılanan Yıldırım’ın açıklamaları Türkiye gündemine oturdu. Mevcut Başkan Ali Koç ile küs olmadıklarını, sadece fikir ayrılıkları olduğunu söyleyen Aziz Yıldırım teknik direktörlük konusunda Mourinho ile bir an önce anlaşılması gerektiğinin altını çizdi.

İşte Aziz Yıldırım’ın toplantısından öne çıkan başlıklar:

-Bizi kim şampiyon yapmak istemiyor? İktidar mı, devlet mi? Hakemler mi, TFF Başkanı mı? Kim? Eğer bunlar birbirine bağlıysa, alttan yukarı gitmeyeceğiz! Yukarıdan söyleyeceğiz!”

-Devlet ayrı, hükümet ayrı! Biz devletle kavga edemeyiz. Ama hükümetle haklı olduğumuzda mücadele yaparız, yaptık!

-Kimseyle kavga etmeyeceğim dedim ama benimle kavga ederlerse ederim. 1 oyla beni seçtiniz, sağ olun. Sonrasında 20 sene Fenerbahçe’ye bela oldum. Yine geliyorum!

-Yiğit Bulut’un trolleri varmış, AKP beni destekliyormuş falan… Ben kimsenin adamı değilim! Ben hiçbir partinin adamı değilim, olmam da!

-Ben Ali Koç ile küs değilim. Fikirlerimiz farklı. Gelip divanda elimi sıksaydı ‘hayır sıkma’ mı diyecektim? Küs filan değilim kardeşim

-Ben Atatürk’çüyüm! Ben laikim, ben Cumhuriyetçiyim! Hepinize tavsiye ediyorum.

-Devletten maddi ve manevi alacağımız var. Hepimiz perişan olduk, şikeci damgası yedik. Fenerbahçe’nin borcu kadar alacağı var. Bunu masada çözmemiz lazım, mahkemede çözemeyiz.

-Mourinho ile 2 saat yüz yüze konuştum. Bir aday iletişime geçmiş, mevcut başkan menajerleri göndermiş. Jose Mourinho şartlarda anlaşırsak gelecek.

-Biz kaybedersek Mourinho’nun parasının yarısını da ödemeyi taahhüt ediyorum.

-Benim olduğum dönemde Galatasaray hikayeydi! Biz FETÖ ile mücadele ettik. Devletin içine sızdılar, devlet ile mücadele ettik. Onlarla mücadele etmekten, başka şey ile mücadele edemedik.

-Benim hedefim Türkiye’de şampiyonluk. Ne Şampiyonlar Ligi kardeşim! İnsanlara hayal satmayacağız. Benim hedefim ilk önce Türkiye’de şampiyonluk. Sonrasına bakarız

-Sporda FETÖ operasyonu yapıldı mı? Hakemlerde yapıldı mı? Yönetim kurullarında yapıldı mı? Basında da yapılması lazım. 3 Temmuz sabahı bütün yemi alıp anlatan adam, bugün Halk TV’de program yapıyor. Geldiğimde bunları hep kocuşacağım. Bütün FETÖ’cüleri afişe edeceğim.

-Derdim Fenerbahçe’nin şampiyon olması. Dört sene Fenerbahçe şampiyon olamadı, nedenini biliyorum. Mahkemeler… Ben ve dava arkadaşlarım her gün mahkemeye gittik. Mahkemeler uğraştık ve Fenerbahçe’ye zarar verdik.

-Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Fenerbahçe’nin istemediği bir şey Türkiye’de olmaz! Ne zaman? Bir araya gelirsek! Beraber olmazsak, hiçbir şey olmaz Fenerbahçe’den. Türkiye’nin Kuva-yi Milliye’si Fenerbahçe Spor Kulübü’dür.

-Başkanlığa hiç niyetim yoktu. Keyfim yerinde, para da kazanıyordum. İşlerim tıkırında ama Fenerbahçe’de bazı sıkıntılar var, onu gördüm. Arkadaşlarıma ‘Biriniz aday olun, yürüyelim’ dedim ama ‘Sen varken olmayız’ dediler. O zaman mecbur kaldım.

-Nihat Özdemir… 12 sene benim yanımda ikinci başkanlık yaptı. Bu kulübe hizmet etti. Aralarındaki husumet bugünün husumeti değil, 2011 yılından. Bilmediğiniz konular var. Değerdi değer, Fenerbahçe’nin değeriydi. TFF başkanı oldu. Adama salladılar salladılar, o da Fenerbahçe’den istifa etti. Al çiçeği eline, git ‘Başkan bize bunu bunu yapıyorlar, bunu çöz.’ de. Niye geldin mi diyecekti?”