Teselli diye buna denir: ‘Bana bak, Bob, sen harika bir rugby oyuncusun, sen müthişsin!’

0

Teselli diye buna denir: ‘Bana bak, Bob, sen harika bir rugby oyuncusun, sen müthişsin!’

Bu, okul çocuğu bir ragbi oyuncusunun, eğitim kampı sırasında mücadele eden bir takım arkadaşına duygusal bir moral konuşması yaptığı andır: Bob ve Jack…

İngiltere’nin Cumbria bölgesinde nisan ayındaki Paskalya Tatili sebebiyle rugby kampına giden küçük okul çocuğu, antrenman esnasında başarılı olmayınca “Herkes benden yaşça büyük, herkes benden büyük” diyerek takım koçuna ağlamaya başladı.
Arkadaşının ağladığını gören takım arkadaşı hemen yanına giderek “Beni dinle. Güven bana. Bana bak, Bob. Buradaki en kısa çocuk benim, kısa olman, genç olman önemli değil. Burada uzun boylu olman veya şişman olman önemli değil. Sen harika bir rugby oyuncusun. Anlıyor musun? Müthişsin! Yaşına göre gerçekten müthişsin. Tamam mı, sarıl bana” diyerek teselli etti.
Spor kampının organizatörü Sedbergh Kursları görüntüyü paylaşarak “Bu iki çocuk arasındaki inanılmaz bağ ve yürek ısıtan dostluk, kurslarımızın ahlak değerini mükemmel bir şekilde ortaya koyuyor ve bundan daha fazla gurur duyamazdık” ifadelerini kullandı.
İngiltere Rugby federasyonu olarak görev yapan ‘England’ Rugby ise görüntüyü “Gelmiş geçmiş en iyi takım arkadaşı” sözleriyle paylaştı. İki çocuğun görüntüsü 250 bin kez izlendi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here