NASA: “UFO’ların varlığını kabul etmemiz gerekir”

0

NASA: “UFO’ların varlığını kabul etmemiz gerekir”

Washington’da düzenlenen halka açık NASA toplantısı sona erdi.

Toplantının ardından NASA yetkilileri, tanımlanamayan uçan nesnelerin görüntülerini paylaşarak UFO’ların varlığını kabul etmemiz gerektiğini söyledi.

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA) UFO iddialarını incelemek üzere oluşturduğu görev gücü bugün bir araya geldi.

Heyet, Washington’daki genel merkezde gerçekleşen halka açık oturumun odak noktasının genel bir rapor yayınlamadan önce ‘son müzakereler’ yapmak olduğunu ve söz konusu raporun temmuz ayının sonunda yayınlanmasının planlandığını bildirdi.

Panelin başkanlığını yürüten David Spergel, “Öğrendiğimizi hissettiğim şeyi bir satırda özetlemem gerekirse, yüksek kaliteli verilere ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Dünya dışında bir yaşam olup olmadığına ilişkin soruya yanıt veren Spergel, “Artık dışarıda pek çok gezegen olduğunu biliyoruz, bu nedenle yaşam için pek çok potansiyel ortam var. Henüz Dünya’nın ötesinde yaşam keşfedemedik ama bakıyoruz” dedi.

Kıdemli araştırma yetkilisi Dan Evans ise ‘önlerinde birkaç aylık bir çalışma daha’ olduğunu belirterek, panel üyelerinin göreve başladıklarından beri siber saldırılara maruz kaldıklarını belirtti.

Temmuz ayında yayınlanacak olan rapor, Pentagon’un çalışmalarından bağımsız olarak yaklaşık 9 aydır süren ve maliyeti 100 bin dolardan fazla olan bir projenin sonucu olarak ortaya çıkacak.

Bununla beraber NASA, dünya genelinde sıkça karşılaştığı ancak henüz tam olarak çözemediği uçan metal kürelerin görüntülerini paylaştı.

Görüntülerin, Ortadoğu’da görev yapan bir MQ-9 Reaper İHA tarafından kaydedildiği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here