Kral Tanju Çolak Şanlıurfa’da. Hedef yeni Arda Güler’ler 

0
Türkiye ve Avrupa eski Gol Kralı milli futbolcu Tanju Çolak Şanlıurfa’ya gitti. Mehmet Kenan Sürmeli Organizasyonu’n da ve Murat Basyan Koordinatörlüğünde yetenek taraması yapacak olan Çolak, yeni Arda Güler yeteneğinde gençler için çalışmalara başladı.
Dünyanın en çok izlenen sporu futbol, Türkiye’de her geçen gün büyüyor. İstanbul’dan sonra, Anadolu’nun en küçük ilçelerine kadar yayılan futbol, yeni yeteneklerini arıyor.
Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli futbolcular arasında olan, Avrupa eski Gol Kralı milli futbolcu Tanju Çolak, yeni yetenekler için kolları sıvadı. Ünlü eski futbolcu Çolak, Mehmet Kenan Sürmeli Organizasyonu’n da ve Murat Basyan Koordinatörlüğünde yetenek taraması için Şanlıurfa’ya giderek sahaya indi. Tanju Çolak adına kurulan futbol akademisi için Şanlıurfa’da yeni Arda Güler yeteneğinde futbolcu seçmesi yaparak çalışmalara başlayacak.
Şanlıurfa’da, Tanju Çolak Futbol Akademisi için giden eski ünlü futbolcu şehirde büyük heyecan yarattı. Kral Çolak,12 ile 15 yaşları arasında bulunan gençleri,U12-U13-U14 ve U15 kategorilerinde, 19-22 Eylül tarihleri arasında izleyecek. Türkiye’nin yeni yetenekli futbolcu adayları, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi (ŞUTİM) Futbol Dünyası sahasında, 20 Scout ekibi hoca eşliğinde yetenek taramasına katılacak. Deneyimli yetenekli futbolcu avcısı scout ekibi tarafından seçilen gençler, seçmeler sonunda, üst liglerde oynama fırsatı yakalama imkanı bulacaklar.
Tanju Çolak, Türk futboluna her mevkii de oynayacak gençleri bulmak için Şanlıurfa’ya gelmekten mutlu ve umutlu olduğunu söyledi. Organizasyona ilgiden memnun olduğunu ifade eden Tanju Çolak,geçen sene grubun da şampiyon olan Şanlıurfa Spor’a dikkat çekerek, gençlerin heyecanını ve isteğini kendisini şaşırttığını belirtti.
Her biri iyi bir futbolcu olma hayalleri bulunan genç yeteneklerin kayıtları devam ediyor. Şanlıurfalı gençler,13 Eylül’de başlayan müracaatlarını,17 Eylül 2023 tarihlerine kadar, ŞUTİM futbol sahasında ücretsiz olarak kayıt yaptırabilecekler.
Haber: Ali Osman ARLI