Mehmet Barlas vefat etti

0

Mehmet Barlas vefat etti

Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Şişli’de özel bir hastanede 81 yaşında hayatını kaybetti

Mehmet Barlas, 1942 yılında Ankara’da doğdu. Siyasetçi bir ailenin çocuğu olan Barlas, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1971 yılında mezun oldu. Türkiye Milli Talebe Federasyonu’nda basın komisyonu başkanlığı yaptı. Gazeteciliğe 1968 yılında Cumhuriyet Gazetesi’nde başladı. Daha sonra sırasıyla Hürriyet, Milliyet, Güneş, Sabah, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

Barlas, televizyonculuk alanında da önemli işlere imza attı. Star TV, ATV, Show TV ve TGRT’de günlük haber yorumculuğu yaptı. 2003 yılında kızı Ela Barlas ile haber programı hazırladı ve sundu. 2008 yılında kısa bir süre ATV’de ana haber bülteninin sunuculuğunu yaptı.

Barlas, Türk siyasetine ve gündemine dair keskin analizleri ve eleştirileriyle tanınıyordu. Son olarak Sabah Gazetesi’nde yazan Barlas, 14 Mayıs 2023 seçimleri öncesinde muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert bir dille eleştirmişti.

Barlas’ın cenazesi, yarın öğle namazına müteakip Fatih Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here