Erkeklerden illallah eden 77 yaşındaki kadın, kendisiyle evlendi.

0
Erkeklerden illallah eden 77 yaşındaki kadın, kendisiyle evlendi.

                                                                                                                           ABD’nin Ohio eyaletindeki bir huzur evinde yaşayan 3 çocuk annesi büyükanne Dorothy Fideli, 1965 yılında hızlı ve gösterişsiz bir düğünle evlenmiş ve ancak mutsuz evliliği 9 yıl sonra sona ermişti.

Erkeklere tövbe ettiğini söyleyen ve yaklaşık 40 yılını yalnız geçiren kadının en büyük hayali güzel bir düğün seremonisiydi.

“40 yıldır kendimle birlikteyim, bir gün kilisedeyken kendim için özel bir şeyler yapmam gerektiğini hissettim” diyen Dorothy, kendi ile evlenip tek başına bir düğün yapmaya karar verdi.

Kaldığı huzur evinin sahibine gidip tek başına düğün konseptini anlatan kadın, adamın ilk başta bu fikir karşısında büyük bir şaşkınlığa düştüğünü ancak yavaş yavaş bu düğüne sıcak baktığını belirtti.

Huzurevinin mülk yöneticisi Rob Geiger de tek kişilik düğünün ‘İnanılmaz bir kadın’ olarak tanımladığı Dorothy Fideli’yi onurlandırmanın iyi bir yolu olacağını düşündü.

Dorothy düğün planını kızı Donna Pennington’a anlattı. Bu fikre bayılan Donna hemen hazırlıklara başladı. Düğün alanı, ikramlıklar annesinin giyeceği gelinlik kısa süre içinde hazırlandı.

Düğün gününde tıpkı diğer gelinler gibi heyecanlı olduğunu anlatan 77 yaşındaki kadın, “Bu benim için duygusal bir andı, çünkü yıllardır hayalini kurduğum bir şeydi. Gelinliğin içinde bu kadar güzel görüneceğimi düşünmemiştim” dedi.

Büyükannenin düğün görüntüleri ABD televizyonlarında yayınlandı ve büyük ilgi çekti. Sosyal medyada yüzlerce kişi kadına mutluluklar dilerken 77 yaşındaki kadın henüz nikah masasına oturmamış veya hayallerindeki düğünü görmemiş kadınlara da tavsiyede bulundu;

“Aşk, dünyadaki en önemli şeydir. Bu dünyayı bir gül bahçesine çevirebilir. Ama eğer kaderinizde aşk yoksa sizi mutlu edecek başka bir şeyler vardır demektir. Ben artık hayatımın benimle ilgili olduğu kısımdayım. Çocuklarım büyüdü, torunlarım var. Yani artık istediğimi yapma sırası bana geldi”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here