TRT ve Türk Halk Müziği sanatçısı Hüsamettin Subaşı, 50. sanat yılını ‘Vallahi O Yardır’ albümüyle kutluyor.

0

TRT ve Türk Halk Müziği sanatçısı Hüsamettin Subaşı, 50. sanat yılını ‘Vallahi O Yardır’ albümüyle kutluyor.

Albümde 17 şarkı yer alıyor.

“Vallahi O Yardır” adlı albümünde Hüsamettin Subaşı, seslendirdiği eserleri potpurilerle zenginleştirerek sevenlerini türkü şölenine davet ediyor.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu yöresi türkülerini kendine has yorumuyla seslendiren sanatçının, ‘Can Hatice’ türküsü 40 yıl önce olduğu gibi günümüzde de çok sevilmekte ve farklı sanatçılar tarafından yorumlanmaya devam etmekte.

Türk Halk Müziği’nde geniş bir repertuara sahip olan Hüsamettin Subaşı yeni albümü hakkında; ‘Geleneksel olan ile teknolojinin birleşiminden ortaya çıkan bu albüm; geçmişten geleceğe, benden sizlere bir anı olsun…’ diyerek tüm türkü dostlarına albümünü takdim ediyor.

Tüm dijital platformlarda yerini alam albümde 17 farklı eser bulunuyor.

Sevenleri, yeni albümünde Hüsamettin Subaşı’nın sesinden sırasıyla: Sinemde Bir Tutuşmuş, Ahçiği Yolladım Urum Eline, Beyaz Gül Kırmızı Gül, Zeytin Yaprağı Yeşil, Evlerinin Önü Yonca, Havar Havar, Can Hatice, Vallahi O Yardır, Ne Karaymış Şu Alnımın Yazısı, Ben Bir Yakup İdim Kendi Halımda, Halay Potpori, Eğin Dedikleri De Bir Küçük Şehir, Hangi Bağın Bağbanısan Gülüsen, Fincanın Etrafı Yeşil, Bir Ay Doğdu Karşıdan (Dalal), Çay, Ağgül Seni Camekanda Görmüşler ve Halay Potpori’yi dinleyebilecek.

Türk Halk Müziği araştırmacısı olarak sektöre önemli katkılarda bulunan Subaşı, Anadolu’nun farklı yörelerinde derlediği anonim eserleri, Türk Halk müziğine kazandırmış olup bu eserlerin nesillere aktarımı için de halen çalışmalarını yürütmekte.

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here