7 yaşında…Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na geçti; Archie Norbury: O, Dünyadaki en genç DJ

0

7 yaşında…Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na geçti; Archie Norbury: O, Dünyadaki en genç DJ

Bu İngiliz çocuk, Hong Kong gece kulübünde bir saatlik bir house müzik seti gerçekleştirdikten sonra resmen dünyanın en genç DJ’i oldu.

Henüz yedi yaşında olmasına rağmen binlerce kişinin karşısına geçip, DJ kabininden onları eğlendirmeyi ve dans ettirmeyi başaran Archie Norbury, dünyanın en genç DJ’i olarak tarihe geçiyor.

Norbury, yazı yaşıtlarından biraz daha aktif geçirerek binlerce insanın önünde performans sergiledi. Birleşik Krallık’taki festivallerde DJ’lik yapan Norbury, büyüdüğünde de Glastonbury gibi ünlü festivallerde yer almak istiyor.

DJ Archie adıyla sahne alan Norbury, BBC’ye verdiği demeçte şunları söyledi:

“En sevdiklerim davul ve bas çünkü vuruşları ve düşüşü seviyorum. Şimdiye kadar çaldığım en büyük kalabalık 20 bin kişiden oluşuyordu. İlk başta çok korktum çünkü çok fazla insan vardı ve sonra her zamanki gibi çalmaya başladım.”

Archie’nin babası John Norbury, oğlunun müzik sevgisini, üç yaşındayken keşfettiğini söyledi. Satış ve pazarlama yöneticisi olan baba Norbury, oğlunun yeteneğini fark edişini şu sözlerle anlatıyor: “Bir gün odadan çıktım ve müziği duydum. Cross fader’ı bir yandan diğer yana hareket ettiriyordu. Daha fazla baktıkça, yaptığı şeylerin müzikle aynı zamanda olduğunu görebiliyordum.”

7 yaşındaki Archie’nin Instagram’da yaklaşık 35 bin takipçisi var ve Hong Kong’da bir kulüpte bir saatlik setin ardından en genç DJ olarak tanındığında dört yaşındaydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here