2.4 C
Türkiye
Salı, Aralık 5, 2023
Ana Sayfa Gözden Kaçmasın Bunu da yaptılar; SMA hastası Medine’nin tedavisi için bağış toplanan kumbara çalındı!

Bunu da yaptılar; SMA hastası Medine’nin tedavisi için bağış toplanan kumbara çalındı!

0

Bunu da yaptılar; SMA hastası Medine’nin tedavisi için bağış toplanan kumbara çalındı!

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yaşayan SMA Tip 2 hastası Medine Birelli’nin tedavisi için başlatılan kampanya kapsamında esnafa bırakılan bağış kumbaralarından biri çalındı. Hırsızlık anı, kumbaranın bırakıldığı tatlıcı dükkanının güvenlik kamerasına yansıdı.

Kızı Medine’nin yurt dışında tedavi olması için 25 milyon TL’ye ihtiyaç olduğunu belirten baba Hakan Birelli, “Kızımız için dağıttığımız bağış kumbarasını Tatlıcı Zafer Usta’ya bırakmıştık. Bugün kumbaramızın çalındığını gördük. Zaten biz, sizin 1 liralarınızla, 10 liralarınızla bu kampanyayı yürütüyoruz. O kumbara da kızımın umudu, ilaç parasıydı. Zaten kampanyamız çok yavaş ilerliyor. O kişiyi tanıyanlar lütfen gereken yerlere bildirsin” dedi.

Medine ise kumbarasını çalan kişiye seslenerek, “Çalan abi, lütfen kumbaramı getir. Ben, ilacımı almak istiyorum. Yürümek istiyorum. Arkadaşlarımla parka gitmek istiyorum, lütfen. Abilerim, ablalarım, destekleriniz için teşekkür ederim. Lütfen benim elimi bırakmayın, ben yaşamak istiyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here