-4.6 C
Türkiye
Salı, Ocak 18, 2022
Ana Sayfa #ŞİDDETE HAYIR! Barolar Birliği öğrencisine şiddet uygulayan öğretmen hakkında harekete geçti

Barolar Birliği öğrencisine şiddet uygulayan öğretmen hakkında harekete geçti

0

Barolar Birliği öğrencisine şiddet uygulayan öğretmen hakkında harekete geçti.

TBB, Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde 11 yaşındaki bir ortaokul öğrencisine şiddet uygulayan öğretmen A.R.Y. hakkında, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Erinç Sağkan’ın başkanlığında yeni yönetimin görev başı yaptığı Türkiye Barolar Birliği (TBB), Aksaray’da 11 yaşındaki ortaokul öğrencisine şiddet uygulayan öğretmen A.R.Y. hakkında, suç duyurusunda bulundu.

TBB, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda, öğretmen A.R.Y. hakkında kamu davası açılmasını ve TCK’nın 86/1. maddesi kapsamında ‘kasten yaralama’, 94. maddesi kapsamında “bir kişiye karşı insan onuruyla bağdaşmayan ve bedensel veya ruhsal yönden acı çekmesine, aşağılanmasına yol açacak davranışlarda bulunma” suçlarından hapisle cezalandırılmasını talep etti.

TBB, söz konusu öğretmen hakkında idari soruşturma açılması istemiyle Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verdiği dilekçede de şunları kaydetti:

“Öğretmenin bu davranışı, çocuğun fiziksel acısının yanında psikolojik korkularının oluşmasına, öğretmenlere yaklaşımına ve okula gelme konusunda önyargı oluşmasına sebep olarak hayatı boyunca yaşayacağı endişe sarmalına sürüklemiştir. Ayrıca çocuğun arkadaşlarının yanından ayrılarak koridora çıkarılması, şiddete maruz kalan öğrencinin seslerini duyan diğer çocukların da korku ve paniğe kapılmasına neden olmuştur. Tüm öğrencilerin kişisel gelişim süreçleri derinden etkilenmiştir.”

İlgili Haber:

Bu nasıl öğretmen? Öğrenciye tokat ve yumruklu dayak.

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here