24.4 C
Türkiye
Cuma, Haziran 21, 2024
Ana Sayfa Gözden Kaçmasın TBMM bir anda karıştı; Hakaretler havada uçuştu, yumruklar savruldu!

TBMM bir anda karıştı; Hakaretler havada uçuştu, yumruklar savruldu!

0

TBMM bir anda karıştı; Hakaretler havada uçuştu, yumruklar savruldu! 

TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in ‘şehitleri alkışlatıyormuş gibi kendini alkışlatma çakallığına kapılmayın’ ifadelerinin üzerine kavga çıktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt vermek üzere kürsüye gelen Özgür Özel, “Şehitleri alkışlatıyormuş gibi kendini ayakta alkışlatma çakallığına kapılmasın” ifadesini kullanınca AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Özel’in üzerine yürüdü.

Diğer vekiller de araya girince tartışma büyüdü ve yumruklaşmaya varan kavga yaşandı.

Meclis başkanvekili Sadi Süreyya Bilgiç, Özel’den sözünü geri almasını istedi. Tartışmaya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da dahil oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yürütme adına kürsüye gelmiş, HDP’ye yönelik suçlamalarda bulunmuştu. Soylu, kendisine yöneltilen sorulara da yanıt vermemişti.  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soylu’nun açıklamaları sonrası kürsüye gelerek sert bir konuşma yaptı.

Suç işleri bakanı deyince kabule denen görüş, bugün bir itirafa döndü. Bir suç örgütü liderine koruma vermesiyle ilgili soruya cevap vermemek için, karakol baskını sorusuna cevap vermemek için, insan kaçakçılığı ile ilgili ağır kusuruna cevap vermemek için, Aliye Uzun konusuna cevap vermemek için böyle bir konuşmaya karar verdi” diyen Özel, ”Sinir krizi geçirerek diyor ki : Devlete iftira atma. Devlete iftira yok, kendisine sorulan sorular var” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel, sözlerini ”Şunu derler: Televizyona çıkıp, önceki bakanın oğlunun evinden paralar çıktı diyorsan Muammer Güler’in suçunu kabullenmiş oluyorsun. AKP’de FETÖ ile mücadelede Selami Altıok’u evrak tesisinden dolayı burada yok, sana da hakkını helal etmiyor” dedi.

Özel, sözlerini ”Şizoid bir sanrıya kapılmış klinik bir vaka var karşımızda. Kahraman Mehmetçik’i, ayakta alkışlar mısın deyip kendi ayakta alkışlanıyormuş çakallığına alet olmayın” diyerek tamamladı.

Özel’in kurduğu son cümlenin ardından Meclis’te yeniden gerginlik yaşandı. AKP’li Alpay Özalan, Özel’in üzerine hamle yaparken; Soylu’da locadan çıkarak Özgür Özel’in üzerine yürüdü. Soylu’nun, Özel’e hakaret ederek “lan şerefsiz, çakal sensin” dediği duyuldu.

Oturuma ara verildikten sonra kürsüye gelen Soylu, “Çok fazla bir şey söylemeyeceğim telaş etmenize gerek yok. Şahsıma hareket eden Özgür Özel’i mahkemeye vereceğim. İnşallah, hakim cezai ehliyet verir de ceza alır. Hiç endişe etmeyin, size bir şey söyleyeyim geliyor gelmekte olan” diye konuştu.

Özel de Bakan Soylu’ya, “Bugüne kadar birbirimize hiç dava açmadık, bugün ne olduysa dava açmaya karar verdi. Zaman aşımına uğramamış bütün hakaretleri için ben de ona dava açacağım. Cezai ehliyeti var mı falan diyor. Demek ki sayın bakan çocuklarımızı uzak tutamadığı bazı kimyasallardan kendini uzak tutamıyor” sözleri ile karşılık verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here