Sevenleri şokta. Merve Özbey, konsere çıkmadı, şehri terk etti!

0
Merve Özbey, Çanakkale’de düzenlenen 40. Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında anlaştığı konsere çıkmadı.
Belediye Başkanı Ahmet Elbi, “Şehri terk etti, böyle bir karar alması akıl tutulması” derken Özbey cephesinden de açıklama geldi.
Şarkıcı Merve Özbey, Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga Belde Belediyesi tarafından düzenlenen 40. Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında vereceği konserine dakikalar kala çıkmadı. Kararıyla herkesi şaşkına çeviren Özbey’e en sert tepki Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi’den geldi

Elbi, Merve Özbey’i hedef alarak şunları söyledi: “Karabiga Belediyesi olarak 40. Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında düzenleyeceğimiz Merve Özbey konseri, şarkıcının 27 Kişilik Darbuka Ritim Grubunun sahne aldığı sahnede ‘güvenlik’ gerekçesini öne sürerek sahneye çıkmaması ve şehrimizi terk etmesi nedeniyle iptal olmuştur. Şarkıcı sosyal medya hesabından yaptığı ilk duyuruda Belediyemizi suçlamış ancak hatasının farkına vararak paylaşımını silip organizatör firmayı hedef göstermiştir. Merve Özbey’in böyle bir karar almasını akıl tutulması olarak görüyor, konser alanını erken saatlerden itibaren dolduran ve saatlerce bekleyen, başta Karabigalı hemşehrilerimiz olmak üzere uzak yakın birçok yerden şehrimize misafir olan halkımıza yapılmış haksızlık olarak görüyoruz. Yaşattıkları ayıp nedeniyle halkımızdan özür diliyor, 7’den 77’ye alanı dolduran vatandaşlarımızın vicdanına bırakıyoruz” dedi.

Haber: Ali Osman Arlı