ROK’dan Nagehan’a: “Cavit Çağlar ve Aydın Doğan’a meze olan 47 yaşında kart bir kadınsın” 

0

ROK’dan Nagehan’a: “Cavit Çağlar ve Aydın Doğan’a meze olan 47 yaşında kart bir kadınsın” 

Nagehan Alçı’nın Rasim Ozan Kütahyalı hakkında açtığı davanın dilekçesinde, Rasim Ozan Kütahyalı’nın Nagahan Alçı hakkında yazdığı ağıza alınmayacak mesajlar sıralandı.

Nagehan Alçı, evliliği boyunca eski eşi Rasim Ozan Kütahyalı’dan şiddete maruz kaldığını ve tehdit edildiğini söyleyerek Kütahyalı hakkında hem ceza hem de manevi tazminat davası açtı. Alçı, bazı hakaret içerikli mesajları dava dilekçesinde örnek olarak sundu.

Nagehan Alçı, evliliği boyunca eski eşi Rasim Ozan Kütahyalı tarafından ağır psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddete uğradığını ve tehdit edildiğini söyledi. Alçı, Kütahyalı hakkında hem ceza hem de 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

Dava dilekçesinde, Kütahyalı’nın boşanma kararından sonra da Alçı’ya ağır şiddet uygulamaya devam ettiği vurgulandı.

Dilekçede, Kütahyalı’nın Alçı’ya yönelik hakaret ve tehdit dolu mesajlar attığı, hatta kendisini polis memuru olarak tanıtarak üçüncü kişilere asılsız suçlamalar yaptığı belirtildi. Ayrıca, Kütahyalı’nın Alçı adına yüksek limitli kredi kartları çıkartarak bunları kötüye kullandığı da iddia edildi.

Dilekçede Kütahyalı’nın attığı öne sürülen mesajlardan bazı örnekler;

-“loser insan”, “loser yaratık”, “düşük seviyeli başarısız zavallı”, “şımarık, küstah”, “sahte ve sinsi insan”, “yeteneksiz”, “aptal”, “cahil”

-“hizmetçi, İbrahim Tatlıses’ in kadını mısın”, “köpek oldun”, “köpek gibi hizmetçilik ediyorsun”, “tiksiniyorum senin alaturka rezil kimliğinden”, “onurlu ol, gururlu ol”

-“Nagehan sen idiotsun, salaksın”, “ruhen çirkin bir insansın”, “için çürümüş, bunamış, bunak”

-“öldün sen öldüüünnnn”, “seninle ROK’un karısı diye fantezi yapıyolar, buradan iş çıkar mı diye düşünüyorlar”

Dilekçede, 28 Mayıs’ta aralarında Nagehan Alçı’nın da bulunduğu pek çok gazetecinin de katıldığı bir yemek davetinden sonra Rasim Ozan Kütahyalı’nın hakaret mesajları attığı vurgulandı. Kütahyalı’nın küfür ettiği isimler arasında Aydın Doğan ve eski Bakan Cavit Çağlar da bulunuyor.

Nagehan Alçı’nın avukatının verdiği dilekçede, konu şöyle anlatıldı:

“Yemek davetine katıldığı için hem müvekkile hem de davette bulunan aralarında Cavit Çağlar, Aydın Doğan gibi kamuoyunda tanınmış son derece saygın kişilere ‘sen o şerefsizlerin cumartesi masasında meze olan, onlara yalakalık eden 47 yaşında kart bir kadınsın, Cavit Çağlar başta olmak üzere tüm o…çocuklarını anasından doğduğuna pişman edeceğim”, “Git o itlere de okut cumartesi onların masasında meze olurken” demek (yazmak) suretiyle hakaret etmiştir.”