26.4 C
Türkiye
Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana Sayfa Dünya Milyonların izlediği Netflix dizisi “Baby Reindeer”a konu olan gerçek ‘Martha’ ilk kez...

Milyonların izlediği Netflix dizisi “Baby Reindeer”a konu olan gerçek ‘Martha’ ilk kez konuştu

0

Dijital akış platformu Netflix’te yayınlanır yayınlanmaz milyonlarca kişinin izlediği ve büyük ilgi gören “Baby Reindeer” dizisinde takıntılı Martha karakterinin esinlenildiği Fiona Harvey ilk kez açıklama yaptı.

Netflix’in sansasyonel dizisi “Baby Reindeer”da, bir barda çalışan komedyene musallat olan ve onu rahatsız eden Martha Scott’ın ilham kaynağı avukat Fiona Harvey, Piers Morgan’ın “Uncensored” programına konuk oldu.

Dizinin, Jessica Gunning tarafından canlandırılan Martha adlı karakter tarafından takip edilen ve kurban olarak tasvir edilen başrol oyuncusu Richard Gadd’ın gerçek yaşam deneyimlerinden ilham aldığı söyleniyor.

Netflix’teki “Baby Reindeer”a konu olan gerçek Martha ilk kez konuştu

Perşembe akşamı yayınlanan programda konuşan Harvey, dizideki iddiaları yalanlayarak olayların tasvirinin sadece kurgusal olmadığını, aynı zamanda ciddi kişisel yansımalara da yol açtığını öne sürdü.

Harvey, Gadd hakkında “Aşırı psikiyatrik sorunları olduğunu düşünüyorum” dedi ve ünlü ismi, “kendi karakterinin karalayıcı bir tasviri” olarak tanımladığı şeyden faydalanmakla suçladı.

“Bu bir kurgu çalışması. Her zaman söylediğim gibi bu bir abartı çalışması” diyen Harvey, Gadd’la etkileşimlerinin sınırlı olduğunu açıklayarak şöyle devam etti: “Burada iki gerçek var. Adı Richard Gadd, bir barmen olarak çalışıyordu. Ve biz iki üç kere tanıştık.”

Avukat ayrıca internette, dizideki Martha’nın gerçek hayattaki karşılığı olarak tanımlandıktan sonra karşılaştığı yoğun tepkileri de paylaştı.

“İnternette sapıklar beni takip etti, peşime düştü ve ölümle tehdit etti. Yani bu aslında bir seçim değildi. Bu duruma mecbur bırakıldım,” diye açıkladı ve anında çevrimiçi şöhretin karanlık tarafını ve teşhir edilmenin kişisel maliyetini vurguladı.

Diziyi izleyip izlemediği sorulduğunda ise Harvey, diziyi izlemediğini, yalnızca dramatik mahkeme sahneleri ve kurgulanmış hukuki sonuçlar da dahil olmak üzere içeriğinden küçük parçalar duyduğunu ve buna itiraz ettiğini açıkladı.

Bu röportaj, onun hikayeyle olan iddia edilen bağlantısı hakkında ilk halka açık girişimini işaret ediyor.

18 Nisan’da gösterime giren dizi, sadece 26 günde 56,5 milyon izlenme sayısına ulaştı, bu da büyük popülaritesini ve insanların hikayeye olan merakını yansıtıyor.