O kentte 7 gün yas ilan edildi. Yılbaşı konseri, tüm eğlence aktiviteleri iptal!

0

Terör örgütü PKK’nın sızma girişimi önlenmeye çalışılırken çıkan sıcak çatışmada 12 Mehmetçik şehit oldu, 12 ile şehit ateşi düştü.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “şehit ailelerinin acılarını paylaşmak adına” açıklamasıyla kentte 7 günlük yas ilan etti.

Yas ilanı kararını sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla duyuran Özcan, paylaşımına da şu notu düştü:

“Şehit ailelerimizin acısını paylaşmak adına, Bolu Belediye Başkanı olarak, Bolu belediye sınırları içerisinde 7 günlük ‘YAS’ ilan ediyorum.

Başlıksız-1

Bu bağlamda yılbaşı akşamı planladığımız Emircan İğrek konserini iptal ettik. Aldığımız yas kararı doğrultusunda, canlı müzik dahil tüm eğlence aktiviteleri belediyemizin yetki sahası içerisinde yasaklanmıştır.

Allah şehitlerimize rahmet eylesin ve Yüce Milletimize bir daha bu tür acılar yaşatmasın. Yas kararına uymayanlar hakkında, gerekli hukuki ve cezai yaptırımlar, tereddütsüz bir şekilde idaremizce uygulanacaktır.”

dsadas

İki gün üst üste gelen şehit haberleri Türkiye’yi yasa boğarken kimi siyasilerden ve kesimler, ulusal yas ilan edilmesi yönünde çağrı yapmıştı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisi adına yas ilanı edilmesini isterken Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt da 2015’te Suudi Arabistan’ın eski krallarından Abdullah bin Abdülaziz Âl-i Suud öldüğünde ve bu yıl 7 Ekim’de başlayan Hamas-İsrail çatışmalarında İsrail’in hastaneyi hedef alan saldırı sonrası Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle ulusal yas ilan edilmesini gündeme getirmişti.