Vintage Festival, 7 Ekim’de Kadıköy’de başlıyor.

0

Vintage Festival, 7 Ekim’de Kadıköy’de başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından 7-8 Ekim’de; Festival Park Kadıköy’de düzenlenecek Vintage Festival, nostalji sevenleri heyecanlandıracak birbirinden renkli etkinlikleri İstanbullularla buluşturmaya hazırlanıyor.

Geçmişin ruhunu canlandırmak ve unutulmaz anıları yeniden yaşamak isteyen İstanbullular 7-8 Ekim’de Festival Park Kadıköy’de bir araya gelecek.

Dönemin ikonik şarkılarını hatırlatacak sürpriz sanatçıların sahne alacağı unutulmaz konserlerde miziğin ritmi tutulurken dansseverler için 50’lerden başlayarak dönemin eğlenceli dans figürlerinin sergileneceği pistler oluşturulacak.

Vinyl plak koleksiyonlarından nadir kitaplara, antika eşyaların bulunduğu pazarlardan yeme içme alanlarına kadar geniş bir yelpazede sunulan festival, İstanbul’un tadını çıkarmak isteyenlere ideal bir fırsat sunuyor.

Geçmişin coşkusunu doyasıya yaşamak isteyenler için sürpriz ödüllü kostüm yarışması ve 1970 öncesi klasik model arabaların önünde nostaljik fotoğraflar çekme fırsatı da sunulacak.

Festival kapsamında; Snap!, Nostaljik Türkçe Pop konsepti ile Burak Kut, Yonca Evcimik, Çelik ve Mansur Ark, Erkin Koray anısına düzenlenen özel projesi ile Hey! Douglas, Ft. Ogün Sanlısoy, Murat Ertel, Ahmet Güvenç ve Deniz Tekin sahneye çıkacak. Şatellites, Elektro Hafız, Oldies but Goldies By Babylon, Nasip Kısmet festival kapsamında sahne alacak diğer isimler.

Gün boyu sürecek plaklardan DJ setleri, dans gösterileri, oyunlar ve yarışmalar ile eski İstanbul’un canlı ve eğlenceli atmosferini yeniden yakalamak isteyenler için festivalin ikinci erken dönem biletleri Biletix’te satışa sunuluyor.