7 Ekim/Bölgelerde ve Denizlerde Hava durumu

0

7 Ekim/Bölgelerde ve Denizlerde Hava durumu

İstanbul

Hava durumu; Sağanak yağışlı 17/21 Derece

Nem; % 54/65

Rüzgar; 34 KM/SAAT

Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.
Ege Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Güney ve İç Ege’nin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.
Akdeniz Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cuma) öğle saatlerinde Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
İç Anadolu Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ve Nevşehir çevrelerinin aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cuma) öğle saatlerinde Konya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Batı Karadeniz Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Sinop’un iç ve yüksek kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Orta ve Doğu Karadeniz Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimleri, Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Doğu Anadolu Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Güney Doğu Anadolu Az bulutlu ve açık, batısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
Genel Durum Ege’de fırtına; Batı Karadeniz, Marmara ve Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, batısı 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı yer yer 3,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
Ege Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan güneyi kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, yer yer 3,5 m; Görüş: Orta.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 4 ila 6, sabah saatlerinde Antalya Körfezi 5 ila 7; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here