18.4 C
Türkiye
Cuma, Ekim 22, 2021
Ana Sayfa Gözden Kaçmasın TÜGVA: Belgeler sahte!

TÜGVA: Belgeler sahte!

0

TÜGVA: Belgeler sahte!

TÜGVA’ya ait olduğu öne sürülen atama listeleri hakkında açıklama yapan vakfın Başkanı Enes Eminoğlu belgelerin sahte olduğunu iddia etti, “Varsa ellerinde belge buyursun, getirsin ülkenin savcılarına teslim etsinler” dedi.

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu TÜGVA, kendilerine ait olduğu öne sürülen ‘atama listeleri’ ve Büyükada’daki gelişmeler hakkında açıklama yaptı.

Vakfın Başkanı Enes Eminoğlu tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, “TÜGVA olarak 4 Ekim’den bu yana büyük hukuksuzluk ve iftiralarla karşı karşıya kaldık” iddiasında bulunuldu.

TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, Büyükada İskelesi’nin üst katından İBB tarafından tahliye edilmek istenmelerinin de hukuksuz olduğunu savundu.

“CHP ve CHP’li İBB’nin yalan ve iftiraları boşa çıkınca, tam olarak Goebbels taktiği ile daha büyük yalanlar servis edip ortalığı daha fazla bulandırmaya başladılar. Çünkü CHP ve İBB hukuksuzdu, işgalciydi, çapulcuydu” diyen Eminoğlu, yeni ve topyekün bir saldırı ile karşı karşıya olduklarını savundu.

Eminoğlu, sözü TÜGVA’ya ait olduğu iddia edilen “atama listeleri”ne getirdi.

TÜGVA’ya ait olduğu öne sürülen kadrolaşma listeleri gündemde!
Gazeteci Metin Cihan’ın paylaştığı belgelerin “oluşturulmuş, sahte belgeler” olduğunu öne süren Eminoğlu, “Varsa ellerinde belge buyursun, getirsin ülkenin savcılarına teslim etsinler.”

Eminoğlu, şöyle devam etti:

“Çok net ifade ediyorum; karşımızda montaj ve asılsız belgeler oluşturan, bunları dolaşıma sokmak için örgütlü bir yapısı olan, siyasi destekleri olan bir örgütle karşı karşıyayız.

Yayınlanan sözde belgelerin hiçbirinin TÜGVA ile alakası veya ilgisi yoktur.

Bu yeni kumpas operasyonunda hedef sadece TÜGVA değildir. Milli ve manevi değerlere hizmet eden tüm vakıf ve derneklerimiz hedeftedir.”

İlgili Haber:

TÜGVA’ya ait olduğu iddia edilen ‘kadrolaşma listeleri’ yayınlandı!

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here