New York’ta göç eden yüzlerce kuş, şehrin cam kulelerine çarptıktan sonra öldü! 

0

New York’ta göç eden yüzlerce kuş, şehrin cam kulelerine çarptıktan sonra öldü! 

New York, bir Audubon gönüllüsünün Dünya Ticaret Merkezi’ni kuş leşleriyle dolu olarak gösteren tweet’lerinin dikkat çektiği toplu bir ölüm olayına şahit oldu. .

Grubun koruma ve bilim müdür yardımcısı Kaitlyn Parkins, bu haftaki kuş ölümlerinin özellikle yüksek olduğunu, ancak Manhattan gökdelenlerine kuş çarpmalarının NYC Audubon’un yıllardır belgelediği kalıcı bir sorun olduğunu söyledi.

Pazartesi gecesi ile Salı arasındaki fırtınalı havanın ölümlere katkıda bulunduğu belittiliyor.

Parkins, “Büyük bir fırtına ve bir tür tuhaf hava ve bir sürü kuş vardı ve bu, kuş-pencere çarpışmalarına yol açabilecek mükemmel bir kombinasyon” dedi.

Parkins, “Fırtına, kuşları normalde olabileceklerinden daha alçakta getirmiş ya da sadece yönlerini şaşırmış gibi görünüyor” diye ekledi.

NYC Audubon’daki gönüllüler, ilkbahar ve sonbahar göçleri sırasında yüksek riskli noktalarda kuş ölümlerini belgeliyor.

Yeni Dünya Ticaret Merkezi kulelerini çevreleyen kaldırımlarda yaklaşık 300 kuş bulduğunu tweetleyen gönüllü Melissa Breyer, deneyimin “ezici” olduğunu söyledi.

Breyer, “Binalara varır varmaz, kuşlar kaldırımda her yerdeydi” dedi. “Kuzeye bakınca örtülü, güneye, örtülü, batıya, örtülü, kaldırımlar kelimenin tam anlamıyla kuşlarla kaplıydı.”

NYC Audubon, Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin ve diğer binaların sahiplerinden, geceleri ışıkları karartarak ve camı kuşlara daha görünür hale getirmek için kuş çarpmalarının sayısını azaltmaya yardımcı olmalarını istiyor.

Parkins, “Bunu görebilsinler ve bunun üzerinden uçamayacakları sağlam bir bariyer olduğunu anlasınlar” dedi.

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here