Fenerbahçe Token’ın 30 TL’lik seçeneği ilk 30 saniyede tükendi!

0

Fenerbahçe Token’ın 30 TL’lik seçeneği ilk 30 saniyede tükendi!

Fenerbahçe Token basın toplantısında Ali Koç ve Paribu yetkilileri açıklamalarda bulundu.

Açıklamaların hemen ardından başlayan ön talepte seçenek 2, 30 saniye içerisinde tükendi

Ali Koç’un açıklamalarından satır başları:

Tarihi bir anlaşmaya tanıklık ediyoruz. Rica ediyorum, telefonlarınızı, tablet ve bilgisayarlarınızı hazır bulundurun. Hemen hesabınızı açın. Şu ana kadar tecrübelerimiz hızlı davranmadığınız durumda bu trene binememe durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Toplantımızın sonuna doğru sistemi açacağız. Sonrasında yarış başlayacak.

Artık kombine, forma, bilet satışları, yayıncı kuruluş gelirleri dünyada maksimuma gelmiş durumda. Dolayısıyla yepyei gelir alanlarını herkes yaratmak durumunda. Bunun içinde dijital gelirlerin çok önemli olduğunu ifade etmiştim. Bunlardan en önemlisi de kripto varlık dünyasında Fenerbahçe’nin de bulunması. Kesinlikle geç kalmadık, iyi ki de bekledik. Dijital dünyaya geç girenler büyük bir avantaj sağlamıştır. Geriden gelmek çok büyük avantaj sağlamıştır.

Kripto dünyası futbol kulüpleri adına fırsat sunuyor. Pek çok oyuncu da pozisyon aldı. Bir kez daha Fenerbahçe markasının değerini yaşayarak tespit ettik. En doğru markayla işbirliği yapmamız önemliydi. Çok değişik teklifler vardı. Paribu ile işbirliği yapmaya karar verdik. Bu 25 yıllık bir işbirliği anlaşması.

Toplam 190 milyon 700 milyon ade token’ın 28 milyonu iki gün içinde arz edilecek. Kilitli token 15 TL’den kilitsiz token ise 30 liradan olacak.

Paribu CEO’su Yasin Oral da şunları söyledi:

Zaman zaman 2 milyar dolar gibi günlük işlem hacimlerine ulaşarak, son 4-5 aydır dünyada en çok ziyaret edilen 20 platform arasında olduğumuzu, 4-4.5 yıllık serivenin know-how’ını Fenerbahçe il paylaştığımızı anlatmak istiyorum. Dünyada fan tokenlar çok fazla hacim kazandı. Türkiye’deki kulüplerin hacimlerinin yüzde 90’ının Paribu üzerinden döndüğünü. 5 milyar TL’nin üzerinde günlük işlem hacimleri fan tokenlarda ve Paribu üzerinde gerçekleşiyor.

Konuşmaların ardından Ali Koç, sistemin açılışını gerçekleştirdi ve ön talep satışları başladı.

Satışların başlamasıyla birlikte ilk 30 saniye içerisinde Seçenek 2, yani 30 TL’lik tokenların hepsi satıldı ve tükendi.

Fenerbahçe Token, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün “utility token” olarak tanımlanan “taraftar token’ı”dır. Fenerbahçe ve Paribu iş birliğiyle üretilen Fenerbahçe Token, Fenerbahçe taraftarlarına çeşitli ayrıcalıklar sunacak. Fenerbahçe taraftarları token sahibi olarak hem kendi yarınına hem de kulübünün yarınına dijital dünyanın olanaklarıyla katkı sağlayabilecek.

Fenerbahçe Token sahipleri kulüplerinin yarınına etki edebilecek. Token sahipleri marş seçimi ve forma tasarımından tesislerdeki bölümlerin adlarına kadar farklı konularda belirleyici olabilecek. Fenerbahçe Token, Fenerbahçe sporcularıyla, teknik heyetiyle ve yöneticileriyle tanışma imkânının yanı sıra özel kurgulanmış stat ve tesis turlarına katılma olanağı da sağlayacak.

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here