Manavgat’ta yangına müdahale eden iki işçi şehit oldu.

0

Manavgat’ta yangına müdahale eden iki işçi şehit oldu.

Manavgat’ta orman yangınına müdahale eden Erdal Tokla ve Yaşar Cinbaş vefat etti.

Yangından etkilenen 4 işçi de hastaneye kaldırıldı.

Orman yangınına müdahale eden arazözde görevli 4 yangın işçisi alevlerin arasında kaldı.

Yangın işçilerinden 2 kişi vefat etti; etkilenen 4 işçi de hastaneye kaldırıldı

 

Manavgat’ta 4 gün önce başlayan orman yangını birçok mahallede etkisini sürdürürken, Gebece Mahallesi Güğlendibi Beloluk mevkiinde yangına müdahalede bulunan arazöz alevler arasında kaldı. Araçta , görevli 4 kişilik yangın ekibinden 2 kişiye ulaşılamadı.

Alevler arasından yaralı olarak çıkan araç sürücüsü Niyazi Iskarça ve yangın işçisi Ali Hüseyin Karakaya 112 sağlık ekibi tarafından yapılan müdahalenin ardından ambulansla Manavgat Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Gece boyu bölgede yapılan arama çalışmalarında, Erdal Tokla ve Yaşar Cinbaş’ın yanan arazöz içerisinde cansız bedenlerine ulaşıldı.

Öte yandan, aynı bölgede yangına müdahalede bulunan Volkan Altınkaya, Adem Uyanık, Yılmaz Ağaç ve Sercan Karadeniz isimli orman işçilerinin dumandan etkilenerek Manavgat Devlet Hastanesine kaldırıldığı ve gözlem altında bulunduruldukları bildirildi.

2 orman işçisiyle birlikte Manavgat’taki yangında yaşamını yitirenlerin sayısı 5’e çıktı. Daha önce de Hasan Ali Yüksel ile Osman ve Şehri Kardaş çifti vefat etmişti.

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here