Bir inek, covid19 ‘un tüm kasvetini yok etti!

0

Bir inek, covid19 ‘un tüm kasvetini yok etti!

Bangladeş’teki cüce inek Rani, karantinanın ortasında binlerce kişiyi kendine çekiyor.

Rani’nin sahibi, şu anda en kısa inek için Guinness Dünya Rekorlarını elinde tutan Kerala’dan küçük bir sığır olan Manikyam’dan daha kısa.

Sahipleri Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en küçük ineği olduğu iddiasıyla başvurdu.

Bangladeş’te binlerce insan, sahiplerinin dünyanın en küçüğü olduğunu iddia ettiği bir cüce ineği görmek için ülke çapındaki karantinaya meydan okuyor.

51 santimetre boyundaki Rani adlı ineğin görüntüleri, yerel gazeteler ve televizyon kanallarının küçük büyükbaşa ışık tutmasının ardından turistleri çileden çıkardı. Ülke çapında sokağa çıkma yasağına rağmen, insanlar Rani’yi görmek için Dakka’nın 30 kilometre güneybatısındaki Charigram’daki bir çiftliğe çekçeklerle akın ediyor.

Komşu bir kasabadan Charigram’a gelen 30 yaşındaki Rina Begum, “Hayatımda hiç böyle bir şey görmemiştim. Asla” dedi.

AFP haber ajansına göre, Rani 66 santimetre uzunluğunda ve sadece 26 kilo ağırlığında. Rani’nin yaşadığı Shikor Agro çiftliğinin yöneticisi MA Hasan Howlader, ineğin şu anda en kısa inek için Guinness Dünya Rekorunu elinde tutan Kerala’dan küçük bir sığır olan Manikyam’dan daha kısa olduğunu iddia ediyor. Howlader, rekoru talep eden düzinelerce izleyiciyi göstermek için bir mezura kullanıyor.

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here