Bir hastanın bıçaklı saldırısına uğrayan ve hayati tehlikesi devam eden Dr. Ertan İskender, bir daha ameliyat yapamayacak.

0

Bir hastanın bıçaklı saldırısına uğrayan ve hayati tehlikesi devam eden Dr. Ertan İskender, bir daha ameliyat yapamayacak.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün akşam saatlerinde daha önce tedavi ettiği hastası Bayram N. tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan Ortopedi Asistanı Dr. Ertan İskender’in hayati tehlikesi devam ediyor.

İskender’in sağlık durumuyla ilgili bir araya gelen Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof Dr. Rahmi Kılıç, doktoru tedavi gördüğü odada ziyaret ettikten sonra açıklamalarda bulundular. İskender’in hayati tehlikesinin devam ettiğini söyleyen Ankara İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, şunları kaydetti:

“Dün hepimizi derin bir üzüntüye sevk eden olay yaşandı hastane içerisinde. Sağlık hizmeti vermekten başka düşüncesi olmayan bir hekim kardeşimize bir hasta tarafından bıçaklı saldırı oldu. Bu saldırı sırasında sırtından ciddi bir yaralanması ve sağ elinde iki parmağında ciddi bir yaralanması oldu hekimimizin.

Parmaklarının bir tanesinde tam bir kesi vardı. 4 buçuk saat süren çok başarılı bir ameliyat sayesinde tekrardan dikildi. Az önce de ziyaret ettik kendisini. Ameliyatta bulunan hocalarımızla da görüştük. 10 gün kadar çok kritik bir süreç olacak. Sağ sırtındaki yaralanmasından dolayı hayati tehlikesi devam ediyor. Yaklaşık 14-15 aydır süren pandemi mücadelesinde en önde olan sağlık çalışanları, kendi evlerine ve yakınlarına dahi gidemedi, gidemiyorlar.”

Hastane Başhekimi Rahmi Kılıç da, “Doktorumuzun bıçaklanması ileride mesleğini yapmasına da engelleyecek bir durum” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here