Prens Philip’in ölümü, bir ‘tanrı’ olarak kabul edilen Vanuatu ülkesindeki Tanna adasında ‘ritüel feryat’ ile anılacak. 

0
137
Birleşik Krallık ve dünya Prens Philip’in yasını tutarken, Güney Pasifik’te Edinburgh Dükü’nün ölümünden daha derinden etkilenmesi beklenen bir topluluk var.
Vanuatu ülkesindeki Tanna adasındaki Yaohnanen köyündeki bir kabile, Prens Philip’in bir tanrı olduğuna inanıyor.
29.000 nüfuslu Ada’ da İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in  eşi Prens Philip’in ‘eski bir savaşçının reenkarnasyonu’ olduğuna inanılıyor.
Ada ülkesi Vanuatu Cumhuriyeti’nde, 99 yaşında vefat eden Prens Philip’e ‘tanrı’ olarak tapan Yaohnanen isimli köyün yerlilerinin yas töreni hazırlığında olduğu belirtildi.
Prens Philip’in ‘eski bir savaşçının reenkarnasyonu’ olduğuna inanan Ada ülkesi Vanuatu Cumhuriyeti’nde bulunan Yaohnanen isimli köyün yerlilerinin yas töreni hazırlığında olduğu kaydedildi.
Vanuatu’yu 1974’te ziyaret eden Prens Philipe ‘tanrı’ olarak tapan ve bir gün ‘geri dönüp Yaohnanen köyüne refah getirmesi için’ dua eden yerlilerin inanışının eski bir efsaneye dayandığı belirtildi. Yas töreni için kava isimli bitkinin köklerinden bir içecek hazırlandığı ve bu içeceğin ‘manevi dünyanın kapılarını açtığına’ inanıldığı aktarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here