Şimdi, biraz yorum şart oldu

0
150
*Yıllar önce postundan kürk yapmak için tilkiler şimdi olduğu gibi öldürülmüyor muydu ?  *’1 tilkisi de bir, 55 tilkisi de’ derken; ölüm, yaşam hakkı elinden alınan bir canlı için fazlasıyla olağan hale getirilmiyor mu? 
Gelelim Bülent Ersoy & Kürk haberine
Bülent Ersoy’dan ‘kürk’ tepkisi:
“Yıllar önce alınmıştı, yeni almışım gibi algı yapılıyor”
55 tilkiden yapılmış 450 bin lira değerinde olduğu iddia edilen kürkle gündeme gelen sanatçı Bülent Ersoy “Sorulan sorular üzerine hep dürüstlüğümü muhafaza edip kürkler gerçek dedim.
Bülent Ersoy, geçtiğimiz hafta ‘rönar arjante’ cins gümüş tilki kürküyle gündeme geldi.
Özel tasarım ‘rönar arjante’ cins gümüş tilki kürkünün yapımında 55 tilkinin kürkünün kullanıldığı ve 450 bin lira olduğu iddia edilmişti.
Söz konusu iddialar hakkında sanatçı Ersoy, Posta’dan Suna Akyıldız’a konuştu.
‘Yalanların arkasına sığınmadım, zamanında alınmış şeyler elbette bende baki’
Ersoy daha önce hiç yalan konuşmadığına vurgu yaparak “Ne kadar sevimsizleşeceğimi bilsem dahi bunu bile bile hep doğruları konuştum. Ve çoğu ünlü gibi ‘bu gerçek değil, imitasyon’ yalanlarının arkasına sığınmadım. Sorulan sorular üzerine hep dürüstlüğümü muhafaza edip bunlar gerçek dedim. Ama zamanında alınmış olan şeyler de tabii ki bende baki” dedi.
 
Söz konusu kürk için “O üzerimdeki kürk, yıllar önce alınmıştı. Sanki yeni sipariş vermiş almışım gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor” ifadelerini kullanan Ersoy, her sene kış aylarında bu gibi haberlerle ‘taciz edilmekten’ son derece rahatsız olduğunu sözlerine ekledi ve devam etti:
“Türkiye’de ve dünyada gelmiş geçmiş yıllara baktığımız vakit nice hayvanseverlerin dahi kürk giydikleri görüntüleriyle ortadadır. 55 tilki yalanını kim çıkarmış neresinden uydurmuş şaşkınlık içindeyim. Bu arada işin özüne inersek aslında bunun 1 tilkisi de bir, 55 tilkisi de.
İlgili Haber:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here