231 yolcu ve 10 mürettebat tam anlamıyla faciadan döndü! Uçağın motoru havada patladı!

0
96
ABD’de 231 ve 10 mürettebatın bulunduğu United Airlines’a ait Boeing 777-200 tipi yolcu uçağı bir felaketin eşiğinden döndü. 
Honolulu’ya giden uçağın sağ motoru havada patladı. Patlayan parçalar Colorado’daki bir evin üzerine düşerken havada panik yaşandı
Honolulu’ya gitmek üzere 231 yolcu ve 10 mürettebatla havalanan United Airlines’ın Boeing 777-200 tipi yolcu uçağı Colorado semalarında süzülürken sağ motoru gürültüyle patladı. Dumanların çıktığı uçağın dış kaplamasının söküldüğü görüldü. Bu sırada bazı yolcular patlamış vaziyetteki motorun fotoğrafını paylaştı.

Patlama ile birlikte uçaktan fırlayan motorun kaplaması ise Colorado, Broomfield’daki bir eve düştü. Parçaların kimse evin bahçesinde olmadığı sırada düşmesi bir mucize olarak tanımlandı.
Pilotlar bu zorlu duruma rağmen büyük bir özveri ve dikkatle uçağı Denver Uluslararası Havalimanı’na indirmeyi başardı. Yetkililer uçaktaki yolcu ve mürettebatın sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.
Pilot ile kule arasındaki görüşme de kamuoyu ile paylaşılırken, ses kayıtlarında, “Mayday, uçağımız motor sorunu yaşıyor, acilen dönmemiz gerek” denildiği duyuldu. ABD Ulusal Taşımacılık Güvenlik Kurulu ve Federal Havacılık Bürosu olayla ilgili soruşturma başlatılacağını duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here