Google,  binalarını aşılama kullanımına açıyor 🤗 

0
140
Koronavirüs pandemisinde en çok vaka ve can kaybı kaydeden ülke olan ABD’de  teknoloji devi Google, şirketin ülke çapında sahibi olduğu emlakları aşılama tesisi olarak hizmete sunacağını duyurdu.
Google’ın bağlı olduğu Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai, blogunda yaptığı açıklamada, “Aşılama çabalarına yardımcı olmak için, ABD’den başlayarak, ihtiyaç duyulan binalar, otoparklar ve açık alanlar gibi seçkin Google tesislerini kullanıma sunacağız. Bu siteler, eyalet ve yerel yönergeler uyarınca aşı olmaya uygun herkese açık olacak” dedi.
Aşı eğitimi ve dağıtımına 150 milyon dolar
Teknoloji devinin aşılama çabalarına yardım etmek için can attığını dile getiren Pichai, bu amaçla 150 milyon doları aşı eğitimi ve bağışıklık kazandırıcıların eşit dağıtımına kanalize edeceklerini söyledi:
“Bugün, CDC Vakfı, Dünya Sağlık Örgütü ve dünyanın dört bir yanındaki kar amacı gütmeyen kuruluşlara reklam şeklinde 100 milyon dolarlık hibe duyuruyoruz. Aşıyla ilgili içerik ve bilgilerle yetersiz hizmet alan topluluklara ulaşmak için halk sağlığı kurumlarıyla ortaklığa 50 milyon dolar daha yatırım yapacağız.”
Öte yandan, Google-Alphabet CEO’su, arama motorunda Amerikalıların aşı merkezlerini bulmalarına yardımcı olmak için eyalet ve bölge düzeyinde dağıtım bilgilerini göstermeye başlayacaklarını da duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here