Kalan 2 şifre hakkını da doğru tahmin edemezse ‘Derin Ağ’, Bitcoin’deki 220 milyon dolarını ‘ham’ yapacak. 

0
55
Bitcoin hesabının şifresini unutan Stefan Thomas adlı Alman yazılımcının şifresini doğru tahmin edebilmek için sadece iki hakkı kaldı. 
Thomas eğer tahmin haklarını yanlış kullanırsa 220 milyon dolarını kaybedecek.
San Francisco’da yaşayan Alman yazılımcı Stefan Thomas, 10 yıl önce ‘Bitcoin Nedir?’ adlı animasyonlu video hazırlayarak karşılığında tanesi ortalama 4 dolardan 7 bin 2 Bitcoin kazandı.
Thomas, son bir yılda Bitcoin’in yüzde 340 değerlenmesi ve şu sıralar 1 Bitcoin’in 35 binli rakamlara ulaşması ile milyoner oldu ancak şifreni hatırlamadığı için kazancına ulaşamıyor.
Bu hafta New York Times’a konuşan Thomas, şifresini unuttuğunu ve yaptığı 8 denemenin ardından hard diskinde yer alan elektronik cüzdanına erişebilmek için sadece iki şifre hakkı kaldığını belirtti. En yaygın olarak kullandığı sekiz şifre kombinasyonunu deneyen ancak sonuca ulaşamayan Tomas, “Yatağa uzanıp düşünürdüm, sonra yeni bir stratejiyle bilgisayara giderdim, işe yaramazdı ve yine çaresiz kalırdım” dedi.
Thomas Twitter’dan yaptığı açıklamada ise “Acı verici bir anı. Umarım başkaları benim hatalarımdan ders çıkarabilir. Hala çalıştıklarından emin olmak için yedeklerinizi düzenli olarak test edin. Bir parça öngörü, on yıllık pişmanlığı engelleyebilirdi” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here