Selda Bağcan: Böyle homofobik düşünen kişilerde derinlerde mutlaka bir şeyler vardır.

0
79
Zeki Müren’i  erkek çocuklara kötü örnek olmakla suçlayan Özdemir Erdoğan ağzının payını aldı! 
Ancak, Özdemir Erdoğan, yıllardır özlem duyduğu ‘gündemde yer alma’ muradına da erişti! 
Erdoğan, Zeki Müren için şöyle demişti:
“Onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Kötü bir rol modeldi. Sonradan bir sürü taklitçileri çıktı. İnsanlar ona özendi. Ben bir insanın eşcinsel olmasından rahatsız olmam ama eğer bu, toplum önünde örnek olacak şekilde kullanılıyorsa zararlıdır.”
Bu sözlerin ardından bazı sosyal medya kullanıcıları, Özdemir Erdoğan’ın çıplak pozlarını gündeme getirerek “Siz böyle mi rol model oldunuz?” diye sordu.
Bülent Ersoy da tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Ölmüş bir sanatçının ardından böyle amiyane yorumlar yapmak son derece yakışıksızdır. Ben kendi adıma, doğru olduğuna inandığım şeyi yaptım. Hüküm Allah’ındır. Zeki Müren’in musikideki önemli yeri konuşulup saygıyla anılması gerekirken, bu tip yorumlar yapılması benim anlayışıma hiç uymuyor. Zeki Müren çok büyük bir icracı, bestekâr ve şov insanıydı. İnsanları bacak aralarıyla değerlendirmeyin. İnsanlar beyinleriyle düşünür. Sanatkârlar da beyinlerindeki işlevler, gırtlaklarındaki özellikler ve ses icracılığıyla değerlendirilmelidir.”
Muazzez Ersoy: “Özdemir Erdoğan’ın gazete ya da TV röportajlarında konuşacağı cümleleri, kendi sanatı ve müziği olmalı.”
Demet Akalın, Zeki Müren’in Çanakkale Şehitler Abidesi’nin yapımına olan katkılarını konu alan videoyu paylaşarak Özdemir Erdoğan’a tepki gösterdi: “Şu yaşarken bile hatırlanmayanlar! Bir tane hayrınız olmamış, gönüllerde taht kurmuş büyük Zeki Müren’i mezarında rahat bırakın. Sevgi ve saygıyla anıyoruz Paşam seni. Ölmeyecek gibi konuşanlar için yapacak bir şey yok.”
Fatih Erkoç: “Özdemir Erdoğan iyi bir müzisyendir. Ama hakareti olumu bulacak halim yok. İnsanlar eleştiri yapabilir ama hiçbir seveni incitmemek koşuluyla.
Yonca Evcimik: Sanatçıların eserlerinin yerine cinsel yönelimlerinin konuşulması ayıp. Özdemir Erdoğan’a bu sözler yakışmadı.
Sabahat Akkiraz: Zeki Müren gibi tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfı’na bırakacak kadar engin gönüllü olmayan şarkıcılar onu eleştirmesin. Komik oluyor.
Aylin Aslım: Zeki Müren her yaşta büyüledi beni, travmam filan yok. Fakat Özdemir Erdoğan’ın “Keman Öğretmeni” şarkısı ve klibi çocukken çok kafamı karıştırmış, rahatsız etmiştir mesela.
Selda Bağcan: Böyle homofobik düşünen kişilerde derinlerde mutlaka bir şeyler vardır.
Zeynep Mansur: Asıl size cevap veremeyecek olan birinin arkasından konuşmak ahlaksızlıktır.
Haluk Levent: Bugün doğum ya da ölüm yıldönümü değil ama Müren’i saygıyla anıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here