-2.4 C
Türkiye
Pazartesi, Ocak 18, 2021
Ana Sayfa Dünya 101 yaşında koronaya meydan okudu. 9 ayda 3 kez yendi

101 yaşında koronaya meydan okudu. 9 ayda 3 kez yendi

0
146
9 ay içinde üç kez koronavirüse yakalanan 101 yaşındaki kadın, tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu oldu.

İtalya’da 9 ay içinde 3 kez yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan 101 yaşındaki bir kadın, son Covid-19 teşhisinin ardından gördüğü tedaviyi tamamlayarak taburcu oldu.

İLK TEŞHİS ŞUBAT’TA

İHA’da yer alan habere göre, İtalya’nın kuzeyinde yer alan Sondrio kentinde yaşayan 1919 doğumlu Maria Orsingher’e ilk kez pandeminin ilk dalgasında Şubat ayında koronavirüs teşhisi kondu. Annesi Orsingher hakkında yerel bir gazeteye açıklamada bulunan kızı Carla, doktorların annesinin ileri yaşına rağmen nefes darlığı yaşamadan hastalığı atlatmasını şaşkınlıkla karşıladığını aktardı.

Taburcu olduktan sonra huzurevine geri dönen 101 yaşındaki kadına, Eylül ayında hafif semptomlar göstermesi nedeniyle yapılan testlerde 2. kez Covid-19 teşhisi kondu. 18 günlük tedavisinin ardından negatif test veren Maria Orsingher taburcu olarak yeniden huzurevine döndü.

KASIM AYINDA ÜÇÜNCÜ KEZ KORONAVİRÜS TEŞHİSİ

Diğer kızı Ines ise annesine 3.kez koronavirüs teşhisi konulmasını, “Kasım ayı sonunda huzurevinden aldığımız habere inanamadık. Asempomatik olan annemin huzurevinde yapılan rutin testlerde yeniden Covid-19 pozitif çıktığını söylediler” sözleriyle anlattı.

101 yaşındaki kadın 3. ve son teşhisin ardından semptom göstermese de kontrol altında tutulduğu hastanede tedavi sürecini tamamlayarak taburcu oldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here