Bitlis Nemrut Dağı krateri için, Change.org’dan imza kampanyası

0

Doğal koruma alanı Bitlis Nemrut Dağı kraterine betonarme yapı inşaatı yapılmaması için, Change.org Türkiye genelinde bir imza kampanayası başlattı. 

Kent Ekranı dün, Bitlis ili sınırları içerisinde yer alan Nemrut Dağı Krater Gölü ve Kalderası’na ‘Tuvalet’ ve ‘Sosyal tesis’ adı altında betonarme inşaat yapılıyor heberini okurlarına duyurmuştu.

Change.org bu betonerme yapı inşaatına duyarsız kalmadı ve Türkiye genelinde imza kampanyası başlattı.

Nemrut Dağı Krater Gölü’nde betonlaşma bir yapı olmaması konusunda başlatılan kampanyaya destek vermek için aşağıdaki linki tıklayınız.

Nemrut Kalderası’nda Beton Yapılaşma İstemiyoruz.

İlgili Haber:

Gazete Duvar’ın haberine göre, Bitlis ili sınırları içerisinde yer alan Nemrut Dağı Krater Gölü ve Kalderası’na ‘Tuvalet’ ve ‘Sosyal tesis’ adı altında betonarme inşaat yapılıyor.

Nemrut Dağı Krater Gölü ve Kalderası’nı UNESCO bünyesindeki uluslararası ağa dahil edip, ‘Jeopark statüsü’ kazandırmak için 2016 yılında Prof. Dr. Aydın Büyüksaraç, “Burası doğal koruma alanı, yani çivi bile çakılmasın diye kanunlar koruma altına almış. Ancak buraya betonarme yapı yapılıyor. Hem de göl manzaralı. Akıl alır gibi değil. Biz, yani bilim insanları burayı uluslararası jeopark statüsüne kazandıralım diye uğraşıyoruz. Asıl koruması gereken idare, buraya beton imalatı yapıyor.” diye konuştu.

www.ketekrani.com 15 Ağustos 2020

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here